Ogłoszenia parafialne

1. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę. Dziś 2 niedziela miesiąca. Taca na spłatę zadłużenia i dalsze prace w kościele.

2. – w każdy czwartek – Adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najśw. Sakramencie w godz. 17.00 – 18.00.

3. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi zbez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

4. Jutro, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

Jest to też Światowy Dzień Chorego. U nas Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku w sobotę o. 10.00. – połączona z nabożeństwem za chorych. Warto o tej Mszy powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła.

5. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla uczniów klas III Szk. Podst. do I-szej Komunii św.

6. Spotkanie z kandydatami do sakr. Bierzmowania we piątek o godz. 17.00.

6. Spotkanie z dziećmi do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. we piątek o godz. 16.00.