Ogłoszenia parafialne

1. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Taca na nowe ławki do kościoła.

2. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i codziennie odprawianym w naszym kościele październikowym nabożeństwie. A, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

4. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada już jutro, 7 października.

Nabożeństwa Różańcowe

w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00;

w dni powszednie:

– dla dzieci o g.16.30,

– dla dorosłych o g.17.30.

5. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu świętego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej zrodzin.

6. Zjazd Kół Żywego Różańca w przyszłą sobotę (12.10) na Popławach o godz. 10.00.

7. Nabożeństwo Fatimskie w przyszłą niedzielę o godz. 21.00. Zapraszamy.

8. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy chłopców do służby liturgicznej.

9. Próba Scholi dziecięcej w każdą sobotę o godz. 15.00. Zapraszamy dzieci do śpiewu.

10. W czwartek o godz.19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Św.

11. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18.30.