Słynny Sykstus naruszył tajemnicę korespondencji

Internet rozgrzewa informacja o złym księdzu z Pułtuska, który w zaświadczeniu o bierzmowaniu dopisał informację, że Błażej M. (z bierzmowania Sysktus) nie zamieszkuje na terenie parafii, jest aktywnym członkiem SLD i wypowiadał się przeciw Kościołowi i księżom.

Read more
Jubileusz 70-lecia OSP Grabówiec

Uroczyste obchody 70-lecia OSP Grabówiec rozpoczęły się Mszą Świętą w naszym Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego, pod przewodnictwem księdza kanonika Tadeusza Kowalczyka.

Read more
Ksiądz Adam odebrał nominację

W siedzibie Kurii Diecezjalnej, nasz wieloletni wikariusz, ks. Adam Brzeziński odebrał dziś nominację na administratora parafii pw. św. Floriana w Chamsku.

Read more
Informacja dla parafian

Ksiądz proboszcz Tadeusz Kowalczyk informuje, że w związku z publikacją artykułu „Ksiądz uderzył moje dziecko” w jednej z lokalnych gazet, zabezpieczono nagrania z monitoringu w kościele z 3 kamer, które w pełni obrazują faktyczny przebieg zdarzenia oraz całej mszy św. w „Białym Tygodniu” w dniu 18 maja br.

Read more
Obchody Dnia Katyńskiego

W niedziele 15.04.2018 o godz. 11.30 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego Pułtusk-Popławy ks. kan. Tadeusz Kowalczyk, Proboszcz  tut. Parafii, odprawił Mszę Św. w intencji Ojczyzny. Po  Mszy Św. na Skwerze Pamięci przy pomniku „Katyń 1940 – Smoleńsk 2010” w sąsiedztwie kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego, członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13pp, wystawili Wartę Honorową. Kompanię Honorową reprezentowali […]

Read more
Wielki Piątek

Wielki Piątek, to pamiątka Śmierci Chrystusa na Krzyżu. Nabożeństwo rozpoczyna Liturgia Słowa, po której następuje adoracja Krzyża, Komunia Św. i  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, przy którym trwa adoracja.  

Read more